رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن

رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن

استفاده از کناف سقف به عنوان سقف کاذب در بخش های مختلف ساختمان امروزه به یکی از انتخاب های پرکاربرد و پرطرفدار تبدیل شده است. در مواردی افراد ترجیح می دهند برای زیباتر شدن محیط خانه اقدام به رنگ آمیزی کناف سقف کنند. اگرچه این تصور وجود دارد که انجام این کار بسیار ساده است، اما باید بدانید که رنگ آمیزی کناف سقف کاری تخصصی و حرفه ای است، که در صورت تمایل به انجام آن باید از کمک افراد خبره در این زمینه استفاده شود.

روش های رنگ آمیزی کناف سقف

رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن
رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن

اگر تمایل به رنگ آمیزی کناف سقف می توانید از روش های زیر برای این منظور استفاده کنید:

 1. روش اول: در این روش مرحله بتونه کاری، درزگیری کناف و ماستیک سقف دو مرتبه انجام می شود. پس از آن کار آسترکشی با یک لایه از رنگ و لکه گیری اجرایی می شود. همه این اقدامات برای این است که پس از رنگ آمیزی، سطح مورد نظر کاملا صاف و یکدست باشد. پس از آن سقف با غلطک های مخصوص رنگ آمیزی می شود. رنگ‌آمیزی کناف با روش راحت تر و سریع تر است.
 2. روش دوم: پس از تکمیل مراحل درزگیری از روش های دیگر رنگ آمیزی مانند اسپری یا قلم مو استفاده می شود که روش هایی کم کاربرد تر است. از این روش می توانید برای رنگ آمیزی سقف کاذب سرویس بهداشتی استفاده کنید.

مراحل رنگ آمیزی کناف

برای رنگ آمیزی کناف سقف لازم است مراحل زیر را طی کنید:

۱-    مشخص شدن جای سیم کشی ها، محل چراغ ها ولوسترها:

زمانی که رنگ آمیزی انجام شود، در صورت عدم علامت گذاری جای لامپ و لوستر و… ناچار به دوباره کاری و تخریب مسیر مورد نظر خواهید شد.

۲-    بتونه کاری:

این کار به صاف و یکدست شدن سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی کمک می کند.

۳-    لکه گیری کناف با استفاده از انواع بتونه مانند بتونه روغنی، بتونه پلاستیک یا بتونه نقاشی:

این بتونه ها هر کدام قیمت ها و کیفیت های مختلفی دارند که می توانید به تناسب بودجه و نیاز خود یک مورد را انتخاب کنید. بهترین نوع بتونه، استفاده از بتونه نقاشی است. 

۴-    خشک شدن بتونه:

پس از رنگ آمیزی باید اجازه دهید تا بتونه ها کاملا خشک شود. خشک نشدن بتونه و انجام رنگ آمیزی روی آن می تواند منجر به بلند شدن رنگ از روی بتونه یا ریختن آن شود.

۵-    انجام رنگ آمیزی کناف با کمک غلتک:

بهترین وسیله ای که می توانید به کمک آن کناف را رنگ کنید، غلتک های مخصوص رنگ آمیزی است که کمک می کند، سطح صاف و یکدستی در زمان رنگ آمیزی داشته باشید.

بهترین رنگ کناف سقف

رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن
رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن

همانطور که می دانید رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید برای رنگ آمیزی منزل از آن استفاده کنید. انواع رنگ های روغنی، پلاستیک، اکریلیک و… از جمله مواردی است که می توانید به وفور در بازار آن را مشاهده کنید. اگر قصد دارید از رنگ برای رنگ آمیزی کناف استفاده کنید طبیعتا می دانید که باید همه اقدامات لازم برای زیرسازی سقف کناف صورت گیرد. پس از آن انتخاب رنگ مناسب برای کناف سقف می تواند علاوه بر زیبایی نهایی، بر کیفیت ماندگاری و دوام کناف نیز تاثیر گذار باشد. بهترین رنگی که شما می توانید برای کناف سقف خریداری و استفاده کنید، رنگ های اکریلیک است که در طیف های زیادی قابلیت استفاده کند. در صورتی که بودجه کمی برای این کار در اختیار دارید، رنگ های پلاستیکی نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

البته برخی از انواع رنگ های روغنی نیز برای سطح کناف سقف استفاده می کنند. اما این نوع رنگ برای کناف پیشنهاد نمی شود.

چگونه کناف را بتونه کنیم؟

برای بتونه کاری کناف می توانید از دو نوع بتونه ماستیک و بتونه درزگیر استفاده کنید. از بتونه درزگیر برای پر کردن و پوشاندن شکاف ها و ترک های روی کناف استفاده می شود. و بتونه ماستیک که ماده ای نرم و قالب پذیر است، به عنوان لایه دوم بتونه برای یک دست شدن سطح و آماده سازی آن برای رنگ آمیزی استفاده می شود.

برای اینکه بتونه کاری کناف با کیفیت بالایی انجام شود لازم است ابزاری مانند کاردک، لیسه، تیغ کاتر، پیچ گوشتی، کاردک و لیسه کناف، کاردک زاویه داخلی و خارجی را در اختیار داشته باشید. پس از آن مراحل زیر را انجام دهید:

 • تهیه بتونه با کیفیت برای ماندگاری بیشتر و نیز رنگ آمیزی با کیفیت تر
 • آماده سازی بتونه درزگیر در ظرف مناسب و ترکیب پودر بتونه با مقدار مناسبی آب
 • صاف کردن سطح کناف و تمیز کردن سطح آن از هرگونه آلودگی و گردو غبار
 • مرتب کردن پنل های کناف در کنار هم و منظم کردن آن پیش از اجرای بتونه کاری
 • پوشاندن درزها و ترک ها با بتونه درزگیر با استفاده از نوار مخصوص
 • خشک شدن بتونه درزگیر
 • سمباده کشی بتونه درزگیر برای مسطح شده سقف کناف
 • استفاده از بتونه ماستیک برای تمام سطح سقف کناف
 • سمباده کشی نهایی برای یکدست شدن سطح سقف

قیمت نقاشی و بتونه کاری سقف کناف

رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن
رنگ آمیزی کناف سقف و نحوه بتونه کاری آن

یکی از مهمترین دغدغه کارفرماها در رنگ آمیزی سقف های کنافی قیمت آن است. باید بدانید که نمی توان قیمت مشخصی برای این پروژه ها اعلام کرد. عوامل مختلفی مانند جنس رنگ و برند آن، نوع بتونه، میزان خرابی ها و ترک ها برای فرایند بتونه کاری، ابعاد پروژه، دستمزد نقاش و… در قیمت این پروژه ها تاثیرگذار است. طبیعتا هرچه کیفیت متریال به کار رفته در رنگ آمیزی و اجرای پروژه بیشتر باشد، هزینه ای که بابت آن نیز پرداخت می کنید به همان میزان افزایش پیدا می کند. اما اگر می خواهید موفق به اجرای پروژه ای با کیفیت و قیمت مناسب شوید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت کیان دکور استفاده کنید. برای اطلاع از نوع خدمات و هزینه های این شرکت می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

رنگ آمیزی کناف سقف اگرچه کاری سخت است اما اجرای آن توسط افراد حرفه ای و با تجربه می تواند محیط داخلی ساختمان را متحول کند. به دلیل تخصصی بودن این کار، در صورتی که پروژه توسط افراد آماتور اجرایی شود طبیعتا رضایت چندانی از نتیجه کار حاصل نخواهد شد. شرکت کیان دکور مجری انواع پروژه های سقف کاذب کناف و.. در کشور است که می توانید پروژه رنگ آمیزی کناف اجرا شده در سقف را نیز به کارشناسان خبره آن بسپارید. برای این منظور می توانید نمونه کارهای موفق کیان دکور را در وبسایت این شرکت مشاهده کنید و در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات پروژه های خود با کارشناسان کیان دکور تماس بگیرید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
جستجو
سایر ویژگی ها