ساخت سوله در رفسنجان با اعتمادسازه (۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷)

سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه

ساخت سوله در رفسنجان با اعتمادسازه (۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷)

شهرستان رفسنجان از توابع استان کرمان، در سال‌های اخیر توانسته است با توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی که دارد به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی شناخته شود. از این رو صنعت سوله سازی در رفسنجان به یک ضرورت تبدیل شده است تا به منظور استفاده در کارخانه‌ها، انبار‌ها، فروشگاه‌ها و … به کار برده شود. رشد و توسعه ساخت سوله در رفسنجان با توجه به انواع کاربری‌های متفاوتی که وجود دارد، موجب ارتقاء صنعت کرمان شده است.

کاربرد ساخت سوله در رفسنجان

سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه
سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه

سوله یکی از سازه‌های فولادی پیش ساخته است که با هدف ایجاد و ساخت سالن‌های صنعتی، انبار‌ها و سالن‌های ورزشی و… طراحی و احداث می‌شود. سوله سازی با استفاده از مصالح متفاوتی مانند فلز، بتن، چوب، فولاد و … می‌توان صورت می‌گیرد. همین امر موجب می‌شود تا سوله‌ها را بتوان در ابعاد و اندازه‌های متنوع با توجه به نیاز کارفرما احداث کرد.

همان‌طور که می‌دانید، اولین و مهم‌ترین نکته در ساخت این سازه، طرح و نقشه اولیه به منظور پیاده‌سازی آن است. انتخاب یک شرکت مجری مطمئن و معتبر به شما کمک می‌کند تا با استفاده از یک طرح مناسب بتوانید با کمترین میزان هزینه پرداختی، سوله مورد نیاز خود را احداث و به کار ببندید.

ساخت سوله در رفسنجان با توجه به وجود انواع شهرک‌های صنعتی به دلیل اینکه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می‌شود و هم چنین تولید محصولات کشاورزی صادراتی مانند پسته، مورد استقبال کارفرما‌ها قرار گرفته است.

باید توجه داشت، سوله‌سازی در رفسنجان متناسب با نوع کاربری آن می‌تواند در وزن‌های متفاوت، ابعاد و اندازه دهانه و ارتفاع‌های مختلف، سقف‌های قوسی یا شیب‌دار و هم چنین استفاده از مصالح متفاوت ساخته و به بهره‌برداری می‌رسد.

نکات مهم سوله سازی در رفسنجان

سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه
سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه

طرح و نقشه

یکی از مهم‌ترین عوامل در ساخت سوله، انتخاب طراح مناسب و با تجربه است. طرح و نقشه اولیه ساخت این نوع سازه می‌تواند در انتخاب مصالح و هم چنین هزینه‌های مصرفی پروژه تأثیر به سزایی داشته باشد. شهرستان رفسنجان با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد به همراه آب و هوای گرم و خشک موجب می‌شود تا صنعت ساخت سوله در رفسنجان همراه با رعایت این نکات انجام شود.

فونداسیون

یکی دیگر از پارامتر‌های مهم در سوله‌سازی، پی‌ریزی یا فونداسیون آن است. اگر شما هم قصد ساخت سوله در رفسنجان را دارید، می‌توانید با اطمینان از پی مستحکم این کار را انجام دهید. خاک مرغوب این شهرستان موجب می‌شود تا سازه با توجه به فونداسیون آن بتواند در برابر باد و هم چنین حوادث طبیعی مانند زلزله مقاومت بالایی داشته باشد.

پوشش سقف

یکی از نکات مهم در اجرا و ساخت سوله‌ها، انتخاب پوشش مناسب برای سقف است. با توجه به اینکه سقف این سازه با عوامل جوی مانند نور خورشید، باد، باران، بارش برف و… به صورت مستقیم در ارتباط است، استفاده از یک پوشش ضد زنگ و ضد پوسیدگی می‌تواند علاوه بر محافظت سازه و افزایش طول عمر و کارایی آن، در کاهش هزینه‌های مصرفی نیز تأثیرگذار باشد. معمولاً پوشش سقف از ورق‌های گالوانیزه شده به همراه آستری پشم شیشه است.

پوشش بدنه سوله

بدنه سوله یا دیوار‌های آن از مهم‌ترین قسمت‌های سوله به شمار ‌می‌روند که وظیفه تحمل بار‌های وارد آمده به سازه را بر عهده دارند، از این روز در ساخت آن، توجه به بدنه و نوع پوشش آن لازم است. پوشش بدنه در دو نوع داخلی و خارجی تقسیم‌بندی می‌شود.

عوامل متعددی در انتخاب نوع پوشش بدنه سوله تأثیرگذار هستند مانند سرعت اجرا و نصب، قیمت نهایی، کاربرد همزمان به دو صورت عایق صوتی و دمایی، تعمیر و نگه داری آسان، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی و…. را می‌توان نام برد.

با توجه به مطالب گفته شده، نوع پوشش بدنه برای ساخت سوله در رفسنجان متناسب با نوع کاربری و شرایط آب و هوایی گرم و خشکی که دارد می‌تواند متفاوت از یکدیگر باشد. آجر، پلی استایرن، سنگ، کاشی، سرامیک، ورق‌های سیمانی، ورق‌های آزبست، پشم شیشه، ورق آلومینیوم، بتن پیش ساخته و پانل‌ها از جمله مصالحی هستند که در ساخت بدنه سوله به کار برده می‌شود. به عنوان مثال پوشش دیوار‌ها در سوله صنایع غذایی با سردخانه یا صنایع پلاستیکی و مراکز صنعتی با یکدیگر فرق دارد.

امکان توسعه و گسترش سوله

سوله‌سازی در رفسنجان با توجه به گستردگی مراکز صنعتی و هم چنین باغات پسته موجب می‌شود تا در حین ساخت سوله، متناسب با پیش‌بینی‌های لازم برای آینده، در طرح و نقشه اولیه یک فضایی را برای گسترش و ارتقاء سازه در نظر بگیرید تا در صورت نیاز با مشکل مواجه نشوید. در بسیاری از موارد طراح با توجه به نیاز کارفرما، سوله‌های چند قلو یا دو قلو را طراحی می‌کند که می‌توان ساخت آن‌ها را به اینده نیز موکول کرد.

طراحی سوله در رفسنجان

سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه
سوله سازی در رفسنجان با اعتمادسازه

هنگام ساخت سوله، کارفرما، نوع کاربرد و درخواست خود را به طراح ارائه می‌دهد. از این جا به بعد این وظیفه طراح است تا متناسب با نوع کاربری سازه بتواند یک طرح و نقشه مناسب را ترسیم کرده تا مهندسین پروژه بتوانند آن را اجرا کنند. در طراحی اولیه سوله، پارامتر‌هایی را باید مورد توجه قرار داد که عبارتند از:

نوع

سوله می‌تواند در انواع مختلف تک دهانه هشتی، دو یا چند دهانه با ستون مشترک، دو دهانه به صورت هشتی، مدور و چند ضلعی ساخته شود.

شکل و ظاهر

مشخصات ظاهری یک سوله می‌تواند به صورت ساده بدون ستون و یا مرکب همراه با یک یا دو ستون وسط و یا به صورت شیبدار به یک طرف اجرا و ساخته شود.

ابعاد دهانه

مهم‌ترین فاکتور، اندازه و ابعاد دهانه است که از ۱۰ متر شروع شده و تا ۶۰ متر ادامه دارد. دهانه‌های با اندازه ۱۰ الی ۲۵ متر یک قاب ساده را تشکیل می‌دهند و سوله‌های با دهانه ۲۰ متر معمولاً در صنایع به کار برده می‌شوند. سالن‌های سوله در ابعاد بزرگتر تا ۶۰ متر نیز ساخته می‌شوند.

هزینه سوله سازی در رفسنجان

تعیین و مشخص نمودن هزینه و قیمت‌گذاری اجرا و تأسیس یک سوله از جمله مواردی است که افراد به آن توجه می‌کنند. پارامتر‌های متعددی مانند جنس مصالح استفاده شده و کیفیت آن‌ها، نوع طرح پیاده‌سازی سوله، انتخاب طراح و… بر هزینه‌های سفارش و تهیه سوله اثرگذار هستند. هر چه کیفیت بالاتر باشد در نهایت سازه مقائم‌تر و با دوام‌تری را می‌توانید داشته باشید. اندازه و ابعاد دهانه سوله از فاکتور‌هایی است که بر نحوه قیمت‌گذاری آن تأثیر به سزایی دارد. هر چه دهانه بزرگتر باشد مقدار مصالح به کار رفته و هم چنین هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد.

نتیجه گیری

سوله سازی می‌تواند در انواع مختلف متناسب با نوع کاربردی که دارد توسط شرکت‌های احداث سوله انجام شود. یکی از مواردی که در ساخت سوله مورد توجه قرار می‌گیرد، شرایط محیطی و منطقع جغرافیایی است. سوله سازی در رفسنجان با توجه به وجود مراکز صنعتی، معادن مس و باغات پسته، طی سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. سوله سازی اعتماد سازه یکی از مجریان ساخت و احداث سوله در ایران است که توانسته با یک دهه فعالیت در این زمینه به عنوان شرکت معتبر شناخته شود. درصورتی که نیاز به ساخت سوله دارید می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس گرفته و رایگان راهنمایی بگیرید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه