قیمت ویلا در چمستان

قیمت ویلا در چمستان

 

عوامل تعیین کننده قیمت ویلا در چمستان

مهم ترین و اصلی ترین سوالی که در چمستان سوال می شود این است که قیمت ویلا در چمستان به چه صورت است دلیل تفاوت قیمتی زیاد گرانی و یا ارزانی بعضی از مناطق به چه دلیلی هست ؟

قیمت ویلا در چمستان

در همه مناطق چمستان ساخت و ساز ویلا در جریان هست در بعضی از مناطق پر رونق و خرید و فروش بسیار عالی ولی در بعضی از مناطق با توجه به قیمت پایین نسبت به دیگر مناطق خرید و فروش بسیار سخت انجام می شود و خرید ها بیشتر توسط افرادی که شناخت به منطقه ندارند صورت می گیرد.

عوامل محیطی

دلایل زیادی در تعیین قیمت ویلا در چمستان موثر است که در اولین مرحله می توان به عوامل محیطی مانند نزدیکی به جنگل و پای کوه که از موارد بسیار زیبا در منطقه می باشد را در نظر گرفت یا در نزدیکی روستا و یا ویلای ساخته شده یک دریاچه یا آب بندانی وجود داشته باشد که به دلیل زیبایی این آب بندان و تقاضای بالای خرید و نبود این مقدار زمین برای ساخت و عدم توازن عرضه و تقاضا موجب افزایش قیمت زمین  و قیمت ویلا در آن منطقه می شود.

الیمالات
آب بندان فولادکلا

عوامل جمعیتی در تعیین قیمت ویلا در چمستان

نکته دیگری که می تواند در افزایش قیمت یک منطقه در چمستان تاثیر گذار باشد تراکم جمعیت و وسعت زمین های  داخل بافت روستا در منطقه بوده و اینکه در این روستاها طرح هادی اجرا شده باشد و روستاها از خیابان های عریض و جاده های سالم  و کوچه بندی های درست و دارای زیر ساخت های درست و پاسخگوی افزایش جمعیت خوش نشین در فصل گرما باشند. از قبیل آب شرب ، توان برق در روزهای گرم ، داشتن اینترنت و بستر مخابراتی درست در آن منطقه

روستای سعادت آباد چمستان

توضیح اینکه این تصویر برای توضیح نمونه روستاهای موجود و امکانات جاده ای می باشد و روستاهای زیادی برای مثال وجود دارد ک به دلیل از یاد بردن نام برخی از روستاها از نام بردن آنها خودداری می کنیم .

نوع و محل قرار گیری زمین

دلیل دیگر تعیین کننده قیمت ویلا در چمستان نوع زمینی است که در آن ویلا ساخته شده است آیا این زمین داخل بافت می باشد آیا دارای مجوزهای لازم برای گرفتن سند عرصه و اعیان می باشد؟ آیا به زیر ساخت هایی مثل آب ، برق ، گاز دسترسی دارد یا خیر

در نوع انتخاب زمین باید به چند چیز دقت کرد شکل هندسی زمین ، حریم های نهر ،رودخانه و مناطق سیل خیز ، کاربری زمین که صد در صد باید مسکونی باشد و نوع دسترسی جاده ای به زمین  و یا ویلا چگونه است.

نوع متریال در ساخت ویلا

موضوع بعدی که در تعیین قیمت نقش به سزایی دارد نقشه و نوع متریال و چگونگی اجرا آن برای پروژه ساخت ویلا در منطقه چمستان است. در ابتدا که در حدود ۲۰ سال پیش اولین ویلا ها در منطقه چمستان ساخته شد اکثرا ویلاهایی بدون نقشه درست و بی کیفیت و بدون نقشه اجرایی درست و از متریال ضعیف استفاده شد.

که این موضوع ضرر زیادی به قیمت و ارزش افزوده ویلاها زد. البته ناگفته نماند که بعضی ها هم به قدری قوی کار کردند که برند شدن را  برای همیشه در منطقه به نام خودشان ثبت کردند و موفقیت های بسیاری زیادی را  به دست آوردند .

مرور زمان و تجربه باعث شد نوع ساخت های ویلا بسیار تغییر کرد در نتیجه باعث رونق بازار و تغییرات ناگهانی در قیمت های تمام شده ویلا ها و ارزش افزوده برای سازندگان ویلا و خریداران آن را در پی داشت.

از این رو افزایش قیمت در یک منطقه و داشتن متقاضی برای خرید و یا کاهش و رکود در منطقه دیگر اصلا تصادفی نیست تمامی عوامل موجود در منطقه موجبات تغییرات قیمتی را رقم می زنند.

تمامی عواملی که می تواند در قیمت تمام شده یک ویلا در منطقه چمستان تعیین کننده باشد را  به صورت خلاصه خدمت شما اعلام کردیم.

منبع : ویلا چمستان 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه